Hakkımızda

Eğitim sektöründe 2014’ten günümüze yayıncılıkta Referans Yayınları markası ile  kariyer hedefleri olan gençlerimizin her zaman yanındayız. Şimdi Referans Dijital Online Eğitim Platformu ile Yapay Zeka destekli kişiselleştirilmiş eğitimi sizlere sunuyoruz. 

     Akıllı sınav sistemi; ülkemizin ve tüm dünyanın içinde bulunduğu konjonktürde, öğrencilerin evlerinden çıkmadan, tamamen LGS ve YKS disiplini altında deneme sınavına girmelerine, konu anlatımlı ve soru çözümlü eğitim videolarını izlemelerine olanak sağlar. Bunun yanı sıra;

• Performanslarını, 
• Zayıf ve güçlü yönlerini, 
• Akranları arasındaki yerini,
• Kazanımlar / konular bazındaki konumunu görebileceği,
• Gireceği sınavlar doğrultusunda gelişimlerini gözlemleyebileceği fırsatlar sunar. 

     Bu olanaklar Akıllı Sınav Sistemi’nin Genel Değerlendirme Bölümü’nde yer almaktadır. Bu bölümde LGS, TYT ve AYT deneme sınavları haftanın belirlenen birer gününde yapılabilir. Alanında uzman öğretmenler ve ölçme-değerlendirme uzmanlarınca özenle hazırlanmış sorulardan oluşan denemeler LGS, TYT ve AYT disiplininde olacağı için her gün ya da gün aşırı yapılması yararlı ya da pratik değildir. Ancak yukarıda belirtilen Akıllı Sınav Sistemi’nin ek bölümlerinde (örneğin Zeki Öğretimsel Destek Bölümü’nde) 10.000’lerce özel olarak yapılandırılmış soru mevcuttur ve bu ek bölüm tamamen yapay zeka ilkeleri ile tasarlandığından dolayı kişiselleştirilmiş / uyarlanabilir etkinliklerden ve kişiye özel öğretimsel desteklerden ve müdahalelerden oluşmaktadır.

VİZYONUMUZ

Sınavlara hazırlık ve okul derslerine yardımcı olma konusunda uyguladığımız modern ve ileri düzey yapay zekâ yöntemleri ile gerek ulusal gerekse uluslararası alanlarda öncü ve referans alınabilecek bir kurum olmak.

MİSYONUMUZ

Ulusal ve uluslararası düzeyde eğitim alan her öğrencinin bireysel farklılıklarını ve akademik öğrenme düzeylerini belirleyerek bu bağlamda gelişmesine ve sınavlara hazırlık sürecinde “yapay zeka” sistemi aracılığıyla kaliteli ve kalıcı öğrenme düzeylerin artmasına yardımcı olmak.